Top 10 Najcenniejszych Firm Samochodowych Na Świecie W 2020 Roku

Top 10 Najcenniejszych Firm Samochodowych Na Świecie W 2020 Roku

Przez ponad stulecia przemysł motoryzacyjny dodaj za darmo jest popularny wśród tych, którzy zachowują fascynację w kierunku stale się rozwijającej się technologii tego przemysłu. Od super samochodów do super energooszczędnych i autonomicznych samochodów, przemysł ten drastycznie się zmienił, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch dekad. Rok po roku innowacje sprawiają, że samochody są bardziej przyjazne dla środowiska i bezpieczniejsze do jazdy. Jest to jedna z tych branż, gdzie rzadko widzisz nowego gracza, ponieważ konkurencja jest już w szyi wśród istniejących.

Dowiedz się, jakie są 10 najcenniejszych firm samochodowych na świecie w 2020 roku.

Dziesięć Firma Hyundai Motor Company

Hyundai jest pierwszą południowokoreańską firmą produkującą samochody i posiada różnorodne spółki zależne, w tym Kia Motors i Genesis Motors. Jest trzecim co do wielkości producentem samochodów na świecie i posiada największy obiekt produkcyjny na świecie.

9. Ferrari NW

Możesz usłyszeć, jak silniki krążą, jak tylko usłyszysz to imię. Ferrari jest włoskim producentem samochodów sportowych, opuścił swoją rodzinną firmę, Fiat Chrysler i stał się jedną z dziesięciu najcenniejszych firm samochodowych na świecie.

8. Ford Motoryzacja

Amerykański producent samochodów jest starym graczem w tej grze, a ja wiem, że z „Ford v Ferrari”, Joking. Został jednak założony w 1903 roku i tak stary jak sam przemysł. Ford w ostatnim czasie zainwestował 11,5 mld dolarów w pojazdy elektryczne w celu zapewnienia czystego powietrza.

7 Spółka Bayerische Motoren Werke AG (BMW)

BMW to niemiecki producent samochodów, założony w 1916 roku. Jest to jedna z najbardziej znanych i cennych marek na świecie o wartości około 42 miliardów dolarów. BMW uruchomi swoją drugą instalację montażu akumulatorów EV w Niemczech, oczekując popytu na pojazdy elektryczne w przyszłości.

6. Honda Motor Company, Ltd.

Honda to japońska firma motoryzacyjna, która jest największym producentem motocykli na świecie. Są one jedną z najbardziej zaufanych marek i sprzedają około 5,3 miliona samochodów w 2019 roku. Honda zaprezentowała w Indiach wirtualne salony pokazowe z funkcjami, takimi jak widok 360 stopni i szczegółowe wyjaśnienia funkcji.

5 Daimler AG

Kolejny niemiecki producent samochodów, Daimler popularnie nosi nazwę Mercedes-Benz. Założona w 1926 roku, jest również wiodącym producentem ciężarówek na całym świecie.

Cztery Firma General Motors

GM jest amerykańskim MNC i czwartym co do wielkości producentem samochodów na świecie. Jest to spółka macierzyńska Chevrolet, Cadillac, GMC i Buick.

3. Volkswagen

Volkswagen, co oznacza „auto ludzi”, jest trzecią niemiecką firmą na liście. Jest to 83-letnia marka i słynie ze swojego klasycznego modelu Beetle. Jest także drugim co do wielkości producentem na świecie.

2. Samochód Toyota Motor Corporation

Toyota jest największym producentem samochodów na świecie i rocznie produkuje ponad 10 milionów samochodów. Japońska firma była również najbardziej cenionym producentem na świecie, aż do czasu, gdy Tesla ją przekazała w lipcu 2020 roku.

1. Tesla i Inc.

Tesla, która jest dosłownie i figuratywnie nastolatkiem wśród tych sto lat, wstąpiła do stołu szybciej niż prawdopodobnie ktokolwiek, aby stać się najcenniejszą firmą samochodową na świecie w lipcu 2020 roku. Firma ma zaledwie 17 lat. Została założona w 2003 roku i pochodzi od nazwy Nikola Tesla. Tesla jest znana z produkcji samochodów elektrycznych.


Leave a Reply

Your email address will not be published.